Locate Canidae Retailer Near You!

Soldier Hollow Classic Midway, UT

Splash1 on 08/31/2012
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Gordon Bosworth Cubby English Springer Spaniel Bear River City, UT 15.11 16.03 16.03 Senior 1
2 Jeannette Bosworth Stroker English Springer Spaniel River City, UT 15.00 14.09 15.00 Senior 2
3 Schuyler Northstrom Koda Labrador Retriever Midway, UT 12.06 13.01 13.01 Junior 1
4 Kelly Scudder Jack Tar German Shepherd Dog Orem, UT 3.11 12.08 12.08 Junior 2
5 Shayla Martin Dizzy American Pit Bull Terrier Hurricane, UT 6.03 12.07 12.07 Junior 3
6 Tony Reed Buddy Labrador Retriever Pittsburg, CA 8.08 10.11 10.11 Junior 4
Splash 2 on 08/31/2012
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Cassandra Swift Kona Chesapeake Bay Retriever Plain City, UT 21.06 20.08 21.06 Pro 1
2 Sonja Nordstrom Rekker Other Kamas, UT 19.03 20.03 20.03 Semi Pro 2
3 Gina Cox Gunnie Other Farmington, UT 20.01 19.02 20.01 Semi Pro 3
4 Zach Burdick Grizz Labrador Retriever Murray , UT 17.00 18.05 18.05 Semi Pro 1
5 Jeannette Bosworth Stroker English Springer Spaniel River City, UT 15.09 14.04 15.09 Senior 2
6 Kristi Urban Kona Chesapeake Bay Retriever Sandy, UT 14.11 14.04 14.11 Junior 1
7 Raelene Eppard Lucien Belgian Malinois Morgan, UT 14.09 13.08 14.09 Junior 2
8 Kelly Scudder Jack Tar German Shepherd Dog Orem, UT 14.03 13.08 14.03 Junior 3
9 Cathy Hatch Dory Wirehaired Pointing Griffon Sandy, UT 13.09 13.00 13.09 Junior 4
10 Keri Walker Pepper Labrador Retriever Woods Cross, UT 11.03 13.09 13.09 Junior 5
11 Shayla Martin Dizzy American Pit Bull Terrier Hurricane, UT 12.00 11.10 12.00 Junior 6
12 Tony Reed Buddy Labrador Retriever Pittsburg, CA 10.10 10.08 10.10 Junior 7
13 Austin Merrell Kayla Other Provo, UT 9.08 9.02 9.08 Splash 1
14 Rob Kertesz Izzie Labrador Retriever Sandy, UT 8.09 8.02 8.09 Splash 2
15 Kelly Scudder Baako German Shepherd Dog Orem, UT 1.10 2.00 2.00 Splash 3
Splash 3 on 08/31/2012
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Gina Cox Gunnie Other Farmington, UT 22.01 21.04 22.01 Pro 1
2 Cassandra Swift Kona Chesapeake Bay Retriever Plain City, UT 19.09 20.11 20.11 Semi Pro 2
3 Sonja Nordstrom Rekker Other Kamas, UT 19.06 19.09 19.09 Semi Pro 1
4 Alex Phillips Millie Chesapeake Bay Retriever Park City, UT 18.01 19.06 19.06 Semi Pro 2
5 Chris Phillips Buddha Labrador Retriever Park City, UT 19.00 17.03 19.00 Semi Pro 3
6 Raelene Eppard Lucien Belgian Malinois Morgan, UT 18.02 17.00 18.02 Semi Pro 4
7 Bailey Singer Bentley Labrador Retriever Midway, UT 18.01 17.06 18.01 Semi Pro 5
8 Joe Crilly Jenny Chesapeake Bay Retriever Cottonwood Heights, UT 17.08 18.00 18.00 Semi Pro 6
9 Zach Burdick Grizz Labrador Retriever Murray , UT 17.06 17.04 17.06 Senior 7
10 Lisa Wall Thor Other Sandy, UT 15.09 14.10 15.09 Senior 8
11 Kristi Urban Kona Chesapeake Bay Retriever Sandy, UT 15.02 15.02 15.02 Senior 9
12 Keri Walker Pepper Labrador Retriever Woods Cross, UT 14.10 14.08 14.10 Junior 1
13 Kelly Scudder Jack Tar German Shepherd Dog Orem, UT 13.11 14.00 14.00 Junior 2
14 Cathy Hatch Dory Wirehaired Pointing Griffon Sandy, UT 12.03 12.09 12.09 Junior 3
15 Tony Reed Buddy Labrador Retriever Pittsburg, CA 8.11 11.03 11.03 Junior 4
16 Sarah Wilfahrt Rafferty Labrador Retriever Peoa, UT 6.08 4.02 6.08 Splash 1
17 Kelly Scudder Baako German Shepherd Dog Orem, UT 2.03 1.09 2.03 Splash 2
Splash 4 on 08/31/2012
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Sonja Nordstrom Rekker Other Kamas, UT 19.06 19.06 19.06 Semi Pro 1
2 Bailey Singer Bentley Labrador Retriever Midway, UT 16.00 17.03 17.03 Senior 2
3 Raelene Eppard Lucien Belgian Malinois Morgan, UT 14.09 16.07 16.07 Senior 3
4 Lisa Wall Thor Other Sandy, UT 14.09 14.06 14.09 Junior 1
5 Kelly Scudder Jack Tar German Shepherd Dog Orem, UT 12.08 13.06 13.06 Junior 2
6 Joe Crilly Remi Chesapeake Bay Retriever Cottonwood Heights, UT 12.10 12.06 12.10 Junior 3
7 Laurie Thomson Chase Me Jack Russell Terrier Sandy, UT 10.09 9.09 10.09 Junior 1
8 Troy Naylor Doeshe Other South Jordan, UT 6.10 7.04 7.04 Splash 1
9 Laurie Thomson Rush Jack Russell Terrier Sandy, UT 4.07 3.06 4.07 Splash 1
10 Kelly Scudder Baako German Shepherd Dog Orem, UT 0.10 1.03 1.03 Splash 2
Splash 5 on 09/01/2012
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 KC Owens Bella Chesapeake Bay Retriever Salt Lake City, UT 17.08 18.02 18.02 Semi Pro 1
2 KC Owens Bravo Chesapeake Bay Retriever Salt Lake City, UT 16.08 17.07 17.07 Senior 2
3 Todd Mower Muddy Labrador Retriever Salt Lake City, UT 16.08 17.03 17.03 Senior 3
4 Kristi Urban Kona Chesapeake Bay Retriever Sandy, UT 13.11 15.09 15.09 Senior 4
5 Joann Cloud Ricci Other Salt Lake City, UT 15.06 13.09 15.06 Senior 5
6 Gilbert Latta DRAKE Labrador Retriever Taylorsville, UT 11.11 14.05 14.05 Junior 1
7 REGAN SINCLAIR SADIE Labrador Retriever SARATOGA SPRINGS , UT 13.09 13.08 13.09 Junior 2
8 Kelly Scudder Jack Tar German Shepherd Dog Orem, UT 13.04 13.06 13.06 Junior 3
9 Marion Mcdevitt Emma Other Park City, UT 12.00 13.03 13.03 Junior 4
10 Joan Brown Charlie Other Ogden, UT 12.07 12.08 12.08 Junior 5
11 REGAN SINCLAIR MATTIE Labrador Retriever SARATOGA SPRINGS , UT 9.10 12.08 12.08 Junior 6
12 Shaun Anderson Cheri Other Salt Lake City, UT 4.06 8.08 8.08 Splash 1
13 Lea McDill Rosebud Golden Retriever Kamas, UT 8.05 6.01 8.05 Splash 2
14 RRichard Jones Harrison Other Palm Desert, CA 7.08 6.00 7.08 Splash 1
15 Jennifer Glen Lad Border Collie New Dayton, CA 6.00 7.08 7.08 Splash 3
16 Kelly Scudder Baako German Shepherd Dog Orem, UT 1.11 1.08 1.11 Splash 4
Splash 5A on 09/01/2012
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 KC Owens Bella Chesapeake Bay Retriever Salt Lake City, UT 18.05 17.09 18.05 Semi Pro 1
2 Jane Hanskat Lucy Labrador Retriever Park City, UT 12.02 15.00 15.00 Senior 2
3 Kelly Scudder Jack Tar German Shepherd Dog Orem, UT 13.07 13.02 13.07 Junior 1
4 Cathy Hatch Dory Wirehaired Pointing Griffon Sandy, UT 13.07 12.03 13.07 Junior 2
5 Gilbert Latta DRAKE Labrador Retriever Taylorsville, UT 8.07 13.00 13.00 Junior 3
6 Lea McDill Rosebud Golden Retriever Kamas, UT 9.10 9.00 9.10 Splash 1
7 Jared Crump Jaxson Doberman Pinscher Springville, UT 5.05 7.10 7.10 Splash 2
8 Kelly Scudder Baako German Shepherd Dog Orem, UT 2.00 2.01 2.01 Splash 3
Splash 6 on 09/01/2012
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Ryan Swift Kona Chesapeake Bay Retriever Plain City, UT 21.04 18.11 21.04 Pro 1
2 David Valdez Pancho Labrador Retriever Salt Lake City, UT 20.08 12.08 20.08 Semi Pro 2
3 Gosia Skowron Blink Border Collie Salt Lake City, UT 19.11 20.04 20.04 Semi Pro 3
4 Sonja Nordstrom Rekker Other Kamas, UT 20.04 10.04 20.04 Semi Pro 4
5 Bailey Singer Bentley Labrador Retriever Midway, UT 19.01 15.05 19.01 Semi Pro 1
6 Zach Burdick Grizz Labrador Retriever Murray , UT 18.08 7.01 18.08 Semi Pro 2
7 Gosia Skowron Riot Other Salt Lake City, UT 15.04 18.07 18.07 Semi Pro 1
8 Gordon Bosworth Cubby English Springer Spaniel Bear River City, UT 17.03 15.09 17.03 Senior 3
9 Kristi Urban Kona Chesapeake Bay Retriever Sandy, UT 13.02 15.00 15.00 Senior 4
10 Cathy Hatch Dory Wirehaired Pointing Griffon Sandy, UT 12.02 14.06 14.06 Junior 1
11 Kelly Scudder Jack Tar German Shepherd Dog Orem, UT 13.11 14.05 14.05 Junior 2
12 Jared Crump Aspen Golden Retriever Springville, UT 13.11 14.03 14.03 Junior 3
13 Ken Garcia Max Labrador Retriever Cottonwood Heights, UT 11.09 14.00 14.00 Junior 4
14 Aedan Swift Maui Chesapeake Bay Retriever Plain City, UT 12.06 13.07 13.07 Junior 5
15 Jill Parkinson River Golden Retriever Heber City, UT 12.03 10.03 12.03 Junior 6
16 Tony Reed Buddy Labrador Retriever Pittsburg, CA 8.01 10.05 10.05 Junior 7
17 Ed Parkinson Tanner Blue Golden Retriever Heber City, UT 6.04 8.03 8.03 Splash 1
18 Sarah Trela-Hoskins Luna Golden Retriever SLC, UT 7.07 7.10 7.10 Splash 2
19 Layne Kabonic Luna Labrador Retriever Sandy, UT 4.10 4.05 4.10 Splash 3
20 Kelly Scudder Baako German Shepherd Dog Orem, UT 2.03 2.09 2.09 Splash 4
Splash 7 on 09/01/2012
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 David Valdez Pancho Labrador Retriever Salt Lake City, UT 19.03 20.10 20.10 Semi Pro 1
2 Paul Wadsworth Kai Labrador Retriever Cottonwood Heights, UT 19.06 19.04 19.06 Semi Pro 1
3 Joshua Fulger Tonks Other West Jordon, UT 17.06 17.00 17.06 Senior 2
4 Tom McElroy Lefty Other Park City, UT 16.11 17.03 17.03 Senior 3
5 Cameron Hollingshead Romeo Labrador Retriever Murray, UT 15.11 16.04 16.04 Senior 4
6 Sophia Burkemo Lefty Other Park City, UT 15.10 12.08 15.10 Senior 5
7 Gordon Bosworth Stroker English Springer Spaniel Bear River City, UT 15.05 13.01 15.05 Senior 6
8 Keith Marvin Percy Jack Russell Terrier Santaquin, UT 13.10 14.03 14.03 Junior 1
9 Kelly Scudder Jack Tar German Shepherd Dog Orem, UT 14.02 13.11 14.02 Junior 1
10 Tony Reed Buddy Labrador Retriever Pittsburg, CA 12.00 12.04 12.04 Junior 2
11 Schuyler Northstrom Koda Labrador Retriever Midway, UT 12.03 11.11 12.03 Junior 3
12 Laurie Thomson Chase Me Jack Russell Terrier Sandy, UT 11.00 11.05 11.05 Junior 1
13 Kirk Hansen Juny Border Collie North Ogden, UT 10.05 9.06 10.05 Junior 4
14 Gerry Woods Ralph Australian Cattle Dog Lehi, UT 9.11 9.03 9.11 Splash 1
15 Jenny Woods Penny Labrador Retriever Lehi, UT 8.06 8.08 8.08 Splash 2
16 Jessica Lear Kit Kat Australian Cattle Dog Herriman, UT 5.09 6.10 6.10 Splash 3
17 Laurie Thomson Rush Jack Russell Terrier Sandy, UT 5.09 5.08 5.09 Splash 1
18 Kelly Scudder Baako German Shepherd Dog Orem, UT 2.00 2.09 2.09 Splash 4
Splash 8 on 09/02/2012
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Todd Mower Muddy Labrador Retriever Salt Lake City, UT 18.09 18.01 18.09 Semi Pro 1
2 Zach Burdick Grizz Labrador Retriever Murray , UT 18.00 18.03 18.03 Semi Pro 2
3 Janice VanOrden Buck Golden Retriever Ogden, UT 16.10 18.03 18.03 Semi Pro 3
4 Gilbert Latta DRAKE Labrador Retriever Taylorsville, UT 15.06 12.05 15.06 Senior 4
5 Tony Reed Buddy Labrador Retriever Pittsburg, CA 8.10 14.02 14.02 Junior 1
6 Cathy Hatch Dory Wirehaired Pointing Griffon Sandy, UT 13.01 11.11 13.01 Junior 2
7 Jeff Vanatta Madison Labrador Retriever Red Bluff, CA 5.02 0.00 5.02 Splash 1
Splash 9 on 09/02/2012
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Matt Meinhold Cooper Other Park City, UT 23.01 23.01 23.01 Pro 1
2 Jackson Taylor Jasper Other Pleasant Grove, UT 21.03 20.03 21.03 Pro 1
3 Cassandra Swift Kona Chesapeake Bay Retriever Plain City, UT 20.01 20.10 20.10 Semi Pro 2
4 Zach Burdick Grizz Labrador Retriever Murray , UT 20.02 20.00 20.02 Semi Pro 3
5 Gilbert Latta DRAKE Labrador Retriever Taylorsville, UT 15.04 17.02 17.02 Senior 1
6 Kayden Dye Tallahassee Labrador Retriever Uintah, UT 16.09 15.11 16.09 Senior 2
7 Kirk Dye Tallahassee Labrador Retriever Uintah, UT 14.11 16.05 16.05 Senior 3
8 Aedan Swift Maui Chesapeake Bay Retriever Plain City, UT 16.02 15.09 16.02 Senior 4
9 Kristi Urban Kona Chesapeake Bay Retriever Sandy, UT 15.09 15.01 15.09 Senior 5
10 Jeannette Bosworth Stroker English Springer Spaniel River City, UT 14.03 14.03 14.03 Junior 1
11 Tim Knudson Ruger Other Stansbury Park, UT 14.01 13.09 14.01 Junior 2
12 Cathy Hatch Dory Wirehaired Pointing Griffon Sandy, UT 13.04 13.10 13.10 Junior 3
13 Jill Parkinson River Golden Retriever Heber City, UT 13.00 10.11 13.00 Junior 4
14 Austin Moody Rusty Golden Retriever Heber City, UT 9.08 10.03 10.03 Junior 5
15 Ed Parkinson Tanner Blue Golden Retriever Heber City, UT 7.04 7.11 7.11 Splash 1
Splash 10 on 09/02/2012
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Matt Meinhold Cooper Other Park City, UT 21.07 22.08 22.08 Pro 1
2 Cassandra Swift Kona Chesapeake Bay Retriever Plain City, UT 19.05 20.01 20.01 Semi Pro 2
3 Joshua Fulger Tonks Other West Jordon, UT 17.00 18.02 18.02 Semi Pro 1
4 Julie Hatch Jasper Other Orem, UT 16.01 18.01 18.01 Semi Pro 2
5 Keri Walker Pepper Labrador Retriever Woods Cross, UT 14.00 17.00 17.00 Senior 3
6 Taylor Urban Kona Chesapeake Bay Retriever Sandy, UT 11.01 14.05 14.05 Junior 1
7 Tim Knudson Ruger Other Stansbury Park, UT 14.00 12.00 14.00 Junior 2
8 Ed Wilits Murphy Sue Other Cottonwood Heights, UT 12.06 13.08 13.08 Junior 3
9 Cathy Hatch Dory Wirehaired Pointing Griffon Sandy, UT 13.07 13.02 13.07 Junior 4
10 Jenny Woods Penny Labrador Retriever Lehi, UT 11.02 9.08 11.02 Junior 5
11 Laurie Thomson Chase Me Jack Russell Terrier Sandy, UT 10.10 10.08 10.10 Junior 1
12 Lisa Palmer-Leger Tux Labrador Retriever Park City , UT 7.09 8.03 8.03 Splash 1
13 Gabe Swift Maui Chesapeake Bay Retriever Plain City, UT 7.06 8.01 8.01 Splash 2
14 Jenny Woods Ralph Australian Cattle Dog Lehi, UT 7.11 6.03 7.11 Splash 3
15 Craig Rodgers Moki Maltese Riverton, UT 4.03 5.09 5.09 Splash 1
16 Jennifer Leahy Gretchen Border Collie Salt Lake City, UT 4.11 5.02 5.02 Splash 4
Splash 11 on 09/02/2012
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Zach Burdick Grizz Labrador Retriever Murray , UT 21.02 21.02 21.02 Pro 1
2 Jackson Taylor Jasper Other Pleasant Grove, UT 21.01 20.05 21.01 Pro 2
3 Janice VanOrden Buck Golden Retriever Ogden, UT 16.05 19.11 19.11 Semi Pro 1
4 Dillon Bosworth Cubby English Springer Spaniel Bear River City, UT 18.01 17.11 18.01 Semi Pro 2
5 Clint Hopkins Oz German Shorthaired Pointer Herrimar, UT 17.00 16.01 17.00 Senior 3
6 Kristi Urban Kona Chesapeake Bay Retriever Sandy, UT 14.03 15.07 15.07 Senior 4
7 Dillon Bosworth Stroker English Springer Spaniel Bear River City, UT 15.05 14.02 15.05 Senior 5
8 Keri Walker Pepper Labrador Retriever Woods Cross, UT 13.05 10.01 13.05 Junior 1
9 Jenny Woods Penny Labrador Retriever Lehi, UT 12.05 12.11 12.11 Junior 2
10 James Li Flash Labrador Retriever Salt Lake City, UT 11.03 12.03 12.03 Junior 3
11 Laurie Thomson Chase Me Jack Russell Terrier Sandy, UT 10.06 11.02 11.02 Junior 1
12 Jenny Woods Ralph Australian Cattle Dog Lehi, UT 9.06 10.09 10.09 Junior 4
13 Troy Naylor Doeshe Other South Jordan, UT 8.06 7.03 8.06 Splash 1
14 Dax Norton Rusty Golden Retriever Eagle Mountain, UT 4.05 5.09 5.09 Splash 2
15 Laurie Thomson Rush Jack Russell Terrier Sandy, UT 5.00 4.11 5.00 Splash 1
Splash 12 on 09/03/2012
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Sonja Nordstrom Rekker Other Kamas, UT 19.01 22.00 22.00 Pro 1
2 Joe Crilly Jenny Chesapeake Bay Retriever Cottonwood Heights, UT 18.06 20.06 20.06 Semi Pro 2
3 KC Owens Bella Chesapeake Bay Retriever Salt Lake City, UT 20.01 16.04 20.01 Semi Pro 3
4 Gosia Skowron Blink Border Collie Salt Lake City, UT 19.01 19.10 19.10 Semi Pro 1
5 Gosia Skowron Riot Other Salt Lake City, UT 19.00 16.10 19.00 Semi Pro 1
6 Dillon Bosworth Cubby English Springer Spaniel Bear River City, UT 17.08 18.00 18.00 Semi Pro 2
7 Andrew Syndergaard Rio Border Collie Salt Lake City, UT 17.10 14.00 17.10 Senior 3
8 Joshua Fulger Tonks Other West Jordon, UT 17.07 15.08 17.07 Senior 4
9 Amelia Hopkins Oz German Wirehaired Pointer Herriman, UT 16.11 16.07 16.11 Senior 5
10 Carley Milne Koda Labrador Retriever Cedar Hills, UT 16.10 16.01 16.10 Senior 6
11 Gabby Milne Koda Labrador Retriever Lehi, UT 16.10 15.10 16.10 Senior 7
12 Christian Adkinson Sophie Labrador Retriever Lehi, UT 16.06 15.08 16.06 Senior 8
13 Dillon Bosworth Stroker English Springer Spaniel Bear River City, UT 15.08 14.03 15.08 Senior 9
14 Clint Hopkins Oz German Shorthaired Pointer Herrimar, UT 14.11 15.06 15.06 Senior 10
15 Sara Hall Bravo Chesapeake Bay Retriever Heber City, UT 13.11 15.02 15.02 Senior 11
16 Kirk Dye Tallahassee Labrador Retriever Uintah, UT 14.11 13.08 14.11 Junior 1
17 Natasha Lloyd Lulu Border Collie Wanship, UT 12.00 14.09 14.09 Junior 2
18 Parker Milne Koda Labrador Retriever Cedar Hills, UT 14.08 13.11 14.08 Junior 3
19 Cathy Hatch Dory Wirehaired Pointing Griffon Sandy, UT 13.05 12.00 13.05 Junior 4
20 Lindsey Potter Jett Labrador Retriever Ogden, UT 11.00 13.01 13.01 Junior 5
21 Kayden Dye Tallahassee Labrador Retriever Uintah, UT 12.10 12.11 12.11 Junior 6
22 Johnny Snow Bacon Labrador Retriever Mapleton, UT 10.06 11.00 11.00 Junior 7
23 Nicole Grundstrom Kya Border Collie North Salt Lake, UT 8.11 10.11 10.11 Junior 8
24 Cassandra Swift Bear Australian Shepherd Plain City, UT 6.11 6.07 6.11 Splash 1
25 Jason Smith Sanka Chesapeake Bay Retriever Sandy, UT 1.08 4.04 4.04 Splash 2
26 Sam Rubin Bart Golden Retriever Park city, UT 3.07 2.01 3.07 Splash 3
27 Madi Palmer Scout Labrador Retriever Holladay, UT 0.02 0.10 0.10 Splash 4
Splash 13 on 09/03/2012
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Chris Phillips Buddha Labrador Retriever Park City, UT 23.06 23.03 23.06 Pro 1
2 Ryan Swift Kona Chesapeake Bay Retriever Plain City, UT 21.05 22.06 22.06 Pro 1
3 Jackson Taylor Jasper Other Pleasant Grove, UT 20.07 21.02 21.02 Pro 2
4 Joe Crilly Jenny Chesapeake Bay Retriever Cottonwood Heights, UT 18.02 21.00 21.00 Pro 3
5 Gosia Skowron Blink Border Collie Salt Lake City, UT 20.05 18.06 20.05 Semi Pro 4
6 KC Owens Bella Chesapeake Bay Retriever Salt Lake City, UT 19.08 16.07 19.08 Semi Pro 1
7 Joshua Fulger Tonks Other West Jordon, UT 15.11 18.06 18.06 Semi Pro 2
8 Gosia Skowron Riot Other Salt Lake City, UT 18.04 16.08 18.04 Semi Pro 1
9 Amelia Hopkins Oz German Wirehaired Pointer Herriman, UT 17.06 18.04 18.04 Semi Pro 3
10 Brian Johnson Boone Chesapeake Bay Retriever American Fork, UT 17.06 18.02 18.02 Semi Pro 4
11 Wendy Hall Sakoda Other Heber City, UT 17.03 18.00 18.00 Semi Pro 5
12 Dillon Bosworth Cubby English Springer Spaniel Bear River City, UT 18.00 16.11 18.00 Semi Pro 6
13 Clint Hopkins Oz German Shorthaired Pointer Herrimar, UT 16.11 17.03 17.03 Senior 7
14 Carley Milne Koda Labrador Retriever Cedar Hills, UT 15.10 17.00 17.00 Senior 8
15 Joe Crilly Remi Chesapeake Bay Retriever Cottonwood Heights, UT 15.08 16.10 16.10 Senior 9
16 Parker Milne Koda Labrador Retriever Cedar Hills, UT 14.10 16.05 16.05 Senior 10
17 REGAN SINCLAIR SADIE Labrador Retriever SARATOGA SPRINGS , UT 16.01 15.04 16.01 Senior 11
18 Christian Adkinson Sophie Labrador Retriever Lehi, UT 16.00 15.03 16.00 Senior 12
19 Laureen Edmundson Winnie Golden Retriever Ogden, UT 15.10 15.07 15.10 Senior 13
20 Gabe Swift Bravo Chesapeake Bay Retriever Plain City, UT 15.10 13.10 15.10 Senior 14
21 Kayden Dye Tallahassee Labrador Retriever Uintah, UT 13.08 15.10 15.10 Senior 15
22 Kirk Dye Tallahassee Labrador Retriever Uintah, UT 15.07 15.00 15.07 Senior 16
23 Jessica Antillon Lily German Shorthaired Pointer American Fork, UT 10.04 15.06 15.06 Senior 17
24 Aedan Swift Maui Chesapeake Bay Retriever Plain City, UT 15.05 15.03 15.05 Senior 18
25 Jared Crump Aspen Golden Retriever Springville, UT 14.07 15.01 15.01 Senior 19
26 Tim Knudson Ruger Other Stansbury Park, UT 11.11 14.05 14.05 Junior 1
27 Schuyler Northstrom Koda Labrador Retriever Midway, UT 13.02 13.05 13.05 Junior 2
28 Cathy Hatch Dory Wirehaired Pointing Griffon Sandy, UT 13.01 13.02 13.02 Junior 3
29 REGAN SINCLAIR MATTIE Labrador Retriever SARATOGA SPRINGS , UT 12.06 8.06 12.06 Junior 4
30 Jill Parkinson River Golden Retriever Heber City, UT 11.03 12.03 12.03 Junior 5
31 Lew Hancock Bailey Labrador Retriever SLC, UT 12.01 10.09 12.01 Junior 6
32 Cody Eaton Oakley Labrador Retriever Jordan, UT 9.06 11.02 11.02 Junior 7
33 Trent Hickman Slater Other Park City, UT 7.10 9.03 9.03 Splash 1
34 Jared Crump Jaxson Doberman Pinscher Springville, UT 6.04 9.02 9.02 Splash 2
35 Savanna Jensen Roxey Other American Fork, UT 6.09 7.08 7.08 Splash 3
36 Ed Parkinson Tanner Blue Golden Retriever Heber City, UT 6.10 7.04 7.04 Splash 4
37 Alex Krulatz Hanza German Shepherd Dog Salt Lake City, UT 1.09 6.09 6.09 Splash 5
38 Cassandra Swift Bear Australian Shepherd Plain City, UT 6.06 6.00 6.06 Splash 6
39 Matt Ziegler Maggie Other Ft Collins, CO 3.06 2.10 3.06 Splash 7
Lap Dog Finals on 09/03/2012
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score
1 Gosia Skowron Riot Other Salt Lake City, UT 16.02 19.00 19.00
2 Keith Marvin Percy Jack Russell Terrier Santaquin, UT 16.02 15.04 16.02
Junior Handler Finals on 09/03/2012
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score
1 Jackson Taylor Jasper Other Pleasant Grove, UT 21.09 21.01 21.09
2 Amelia Hopkins Oz German Wirehaired Pointer Herriman, UT 16.07 17.01 17.01
3 Gabe Swift Bravo Chesapeake Bay Retriever Plain City, UT 14.05 17.01 17.01
4 Laureen Edmundson Winnie Golden Retriever Ogden, UT 15.04 15.10 15.10
5 Aedan Swift Maui Chesapeake Bay Retriever Plain City, UT 15.05 12.05 15.05
6 Kayden Dye Tallahassee Labrador Retriever Uintah, UT 12.11 14.10 14.10
7 Sarah Trela-Hoskins Luna Golden Retriever SLC, UT 7.00 3.11 7.00
Splash Finals on 09/03/2012
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score
1 Trent Hickman Slater Other Park City, UT 9.00 12.10 12.10
2 Jared Crump Jaxson Doberman Pinscher Springville, UT 8.04 8.06 8.06
3 Ed Parkinson Tanner Blue Golden Retriever Heber City, UT 6.11 6.11 6.11
4 Cassandra Swift Bear Australian Shepherd Plain City, UT 4.07 6.10 6.10
Junior Finals on 09/03/2012
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score
1 Tim Knudson Ruger Other Stansbury Park, UT 16.04 16.03 16.04
2 Schuyler Northstrom Koda Labrador Retriever Midway, UT 14.01 15.02 15.02
3 Johnny Snow Bacon Labrador Retriever Mapleton, UT 11.10 13.04 13.04
4 Cathy Hatch Dory Wirehaired Pointing Griffon Sandy, UT 11.10 13.00 13.00
5 Jill Parkinson River Golden Retriever Heber City, UT 12.07 12.09 12.09
6 REGAN SINCLAIR MATTIE Labrador Retriever SARATOGA SPRINGS , UT 8.10 12.02 12.02
Senior Finals on 09/03/2012
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score
1 Wendy Hall Sakoda Other Heber City, UT 20.06 18.11 20.06
2 Todd Mower Muddy Labrador Retriever Salt Lake City, UT 17.07 20.06 20.06
3 Janice VanOrden Buck Golden Retriever Ogden, UT 19.02 19.00 19.02
4 Joshua Fulger Tonks Other West Jordon, UT 17.01 19.00 19.00
5 Brian Johnson Boone Chesapeake Bay Retriever American Fork, UT 18.11 17.08 18.11
6 Julie Hatch Jasper Other Orem, UT 17.09 18.03 18.03
7 Clint Hopkins Oz German Shorthaired Pointer Herrimar, UT 17.10 17.05 17.10
8 Dillon Bosworth Cubby English Springer Spaniel Bear River City, UT 15.02 17.01 17.01
9 Andrew Syndergaard Rio Border Collie Salt Lake City, UT 16.10 13.03 16.10
10 KC Owens Bravo Chesapeake Bay Retriever Salt Lake City, UT 8.09 13.11 13.11
Pro Finals on 09/03/2012
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score
1 Gosia Skowron Blink Border Collie Salt Lake City, UT 20.11 20.05 20.11
2 Sonja Nordstrom Rekker Other Kamas, UT 20.10 19.06 20.10
3 Cassandra Swift Kona Chesapeake Bay Retriever Plain City, UT 20.01 20.06 20.06
4 Joe Crilly Jenny Chesapeake Bay Retriever Cottonwood Heights, UT 17.05 19.02 19.02
5 David Valdez Pancho Labrador Retriever Salt Lake City, UT 17.01 14.04 17.01
6 KC Owens Bella Chesapeake Bay Retriever Salt Lake City, UT 15.11 16.08 16.08
Tony Reed - 600 Bailey Road, Suite 400 - Pittsburg, CA - P. 925-783-6149 http://www.creativeanswer.com